ERP Üretim Planlama Programı

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) gittikçe daha çok işletmenin ilgisini çekmektedir. Fakat ERP hakkında karar vericilerin kafalarının karışık olduğu kolaylıkla söylenebilir. ERP yatırımına ihtiyaç var mı, varsa hangi yazılım seçilmeli soruları temel sorulardır. Kararın mali boyutu ve stratejik boyutu yanı sıra çözüm sunan firma çokluğu konuyu karmaşıklaştırmaktadır.

Bu yazıda konular mümkün olduğunca somutta incelenmeye çalışılmıştır. Birinci bölümde ERP yatırımı yapılmalı mı, ikinci bölümde ise ERP paketi nasıl seçilmeli sorularına cevap aranmaktadır.

ERP İşletmem İçin Doğru Yatırım mı. İki nokta üzerinde durulmalıdır.

  1. İşletmem ERP yazılımına ihtiyaç duyuyor mu
  2. İşletmem ERP yazılımını implementasyonu projesini başarı ile sonuçlandırabilir mi.
İşletmem ERP Yazılımına İhtiyaç Duyuyor mu?
ERP'ye alternatif sistemler.
ERP Çözümü Nasıl Hayata Geçirilir?
Eğer işletmeniz için ERP yatırımını gerekli görüyorsanız ve implementasyonun başarı ile sonuçlanacağına inanıyorsanız, sırada yazılım seçimi vardır.
MRP-II (Manufacturing Resource Planning) üretim yapan bir şirketin malzeme-tezgah-para-insan gibi kaynaklarının eş güdüm içinde kullanılmasını sağlamak için geliştirilmiş bir yöntemdir.
Netadam Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilmiş, çeşitli sektörlerde imalat yapan işletmelerin Üretim Sürecinin Takibini amaçlayan sektörel ve genel amaçlı Üretim Takip (ERP) Programları.

Organizma ERP

Organizma ERP Web Tabanlı İş Yönetimi ve Temel Muhasebe paketine, Organizma PRO paketine ek olarak Üretim Planlama ve Yönetim (ERP) Programı dahil edilmiştir. Organizma Web Tabanlı Muhasebe Programı'nı, kullanmak için yanınızda notebook yada programın yüklü olduğu bir bilgisayar taşımak zorunda değilsiniz.  İstediğiniz an da herhangi bir internet cafeden bile şirketinize bağlanrak işlem yapabilirsiniz.